Kurzy pro učitele

Scratch I pro učitele

• Získáte klíčové dovednosti pro výuku Scratche pro začátečníky.
  • Získáte inspiraci a nápady na vytváření atraktivních projektů.
  • Připojíte se ke komunitě pedagogů, kteří sdílejí své nápady.
  • Získáte učitelský účet a naučíte se ho efektivně využívat.

Parametry kurzu

kurz pro učitele
Pokročilost: Začátečníci
Délka kurzu: 1 den / 4 hodiny celkem
Forma kurzu: Online
Lektor: Helena Šarapatková
Vhodné pro šablony: ANO

Pro koho je kurz určen

Kurz je určen pro učitele informatiky základních a středních škol, kteří s dětmi plánují zařadit programování do výuky.

• Učitelský účet a jeho ovládání
  • Vytvoření jednotlivých tříd
  • Registrace žáků do tříd
  • Založení studií ve třídách
  • Přihlášení ze strany studenta
  • Orientace v prostředí programu Scratch
  • Funkce jednotlivých programovacích bloků
  • Kreslení – úprava a kreslení vlastních postav a pozadí
  • Rozpohybování postav
  • Volby a úprava pozadí
  • Jak zvolit správný zvuk a kde ho najdeme?
  • Grafické efekty
  • Opakovací cykly
  • Práce se souřadnicemi
  • Jak si načítat body ve hře?
  • Ukládání projektů do konkrétních studií
  • Jak přidávat komentáře k projektům studentů?
  • Kde hledat inspiraci pro výuku?
  • Pravidla fungování ve Scratchi jako komunitě.
  • Jak učit děti programovat?

Kdy a jak kurzy probíhají

• Školitelem je Helena Šarapatková, která se dlouhodobě věnuje školení dětí i dospělých v oblasti programování.
  • Kurzy probíhají v odpoledních hodinách buď formou prezenčních setkání či online webinářů přes MS Teams.
  • Po dokončení kurzu obdrží každý účastník certifikát potvrzující jeho absolvování.

Platba

• Všechny naše kurzy lze hradit soukromě či z rozpočtu škol.
  • Kurzy je možné hradit ze šablon OP JAK.

Termíny pro kurz Scratch I pro učitele

St 15. 5. 2024 15:00–19:00
1 den / 4 hodiny celkem
1 800 Kč

Nejčastější dotazy ke kurzům

Rekapitulace a potvrzení přihlášky odesíláme obratem po přihlášení na Váš e-mail. Pokud potvrzení v e-mailu nenaleznete, zkontrolujte si, zda Vám nepřišlo do SPAMU nebo nás kontaktujte na telefonním čísle +420 775 238 909 nebo mailové adrese info@it-klub.cz a přihlášení ověříme.

Podklady ke kurzu obdržíte mailem týden před začátkem kurzu. V případě, že Vám email nepřišel do doručené pošty, zkontrolujte si, zda Vám nepřišel do SPAMU, nebo nám napište na mail info@it-klub.cz.

Po zpracování přihlášky Vám zašleme fakturu e-mailem s příslušnými podklady k platbě.

Svoji přihlášku/objednávku můžete stornovat nejpozději 7 dní před začátkem kurzu.

Pokud náhle zjistíte, že se nemůžete kurzu zúčastnit, můžete za sebe vyslat náhradníka, případně se spolu můžeme dohodnout na náhradním termínu.

On-line školení probíhají přes aplikaci MS Teams. Pozvánku na školení obdržíte týden před zahájením školení. Odkazy ke stažení aplikace naleznete zde: https://www.it-klub.cz/skoly/online/.

Certifikát o absolvování online školení Vám zašleme mailem nejpozději do 7 dnů od jeho skončení. Na prezenčním kurzu obdržíte certifikát od lektora přímo na místě konání kurzu.

Proč zvolit nás?

Zkušení lektoři

Kurzy vedou zkušení lektoři v oblasti programování, kteří se několik let věnují výuce dětí i školení dospělých.

Kvalitní výukové materiály

Detailně zpracované podklady pro jednotlivé projekty s přesnými postupy a časovým rámcem jednotlivých činností.

Praktické vzdělávání

Získáte nové nástroje a dovednosti, které Vám pomohou efektivněji a účinněji vést své žáky k úspěchu.