Kroužky pro děti

Scratch

Scratch je hravé a bezpečné výukové prostředí určené pro děti od 8 do 16 let, které umožňuje dětem pomocí bloků vytvářet vlastní hry, animace a příběhy. Scratch posiluje počítačové a logické myšlení, také dovednost řešení problémů, sebevyjádření i spolupráci.

Parametry kroužku

3.–4. třída
Pokročilost: Začátečníci
Počet lekcí: 15
Délka lekce: 60 minut
Frekvence: 1× týdně
Hodin celkem: 15
Přihlásit se

Studenti se učí Scratch od základních až po vysoké školy a napříč předměty jako jsou matematika, počítačové vědy a jazyky. Schopnost programování je důležitou částí gramotnosti v dnešní společnosti.

Co se děti naučí

• Pracovat s programem Scratch a bezpečně ho používat.
  • Základní principy programování.
  • Vyjadřovat své kreativní nápady a myšlenky pomocí kódu.
  • Vytvářet své vlastní animace a hry.
  • Prezentovat své projekty.
  • Jak sdílet své projekty s celosvětovou komunitou.

Pro koho je kurz určen

• Pro všechny, kdo mají zájem o získání a rozvíjení svých programovacích dovedností.
  • Pro každého, kdo má chuť si naprogramovat svoji vlastní animaci a hru a podělit se s ní v rámci Scratch komunity s dětmi z celého světa.

Kdy a jak kurzy probíhají

• Kurzy probíhají 1× týdně v učebnách základních škol.
  • Kapacita kurzu je cca 10 dětí, aby byla zachována kvalita výuky.
  • Děti mají ve školách k dispozici veškeré vybavení na kroužek.

Platba

• Kroužky jsou placeny převodem.
  • Po přihlášení dítěte na kroužek obdrží rodič obratem e-mailem s podklady k platbě.
Scratch, Jak to funguje?
Titanic
Vesmír
Ovocný salát
Aquabely

Co o nás říkají děti

Termíny pro kurz Scratch

Čtvrtek 15:00–16:00 21. 9. 2023 – 18. 1. 2024
Přihlásit se Volná místa: 4 z 10
Úterý 14:45–15:45 3. 10. 2023 – 23. 1. 2024
Přihlásit se Volná místa: 3 z 10
Čtvrtek 13:15–14:15 21. 9. 2023 – 18. 1. 2024
Přihlásit se Volná místa: 1 z 10
Čtvrtek 14:15–15:15 5. 10. 2023 – 25. 1. 2024
Jakub Rýc
Přihlásit se Volná místa: 3 z 10
Pátek 13:30–14:30 22. 9. 2023 – 26. 1. 2024
Přihlásit se Volná místa: 2 z 10

Nejčastější dotazy ke kurzům

Ano. Vaše dítě může navštěvovat kroužek na jakékoliv základní škole, kde kroužky probíhají.

Rekapitulace a potvrzení přihlášky odesíláme obratem po přihlášení na Váš e-mail. Pokud potvrzení v e-mailu nenaleznete, zkontrolujte si, zda Vám nepřišlo do SPAMU nebo nás kontaktujte na telefonním čísle +420 775 238 909 nebo mailové adrese info@it-klub.cz a přihlášení ověříme.

Podklady k platbě jsou uvedené v emailu, který jsme Vám zaslali obratem po přihlášení.

Nemusíte. Družinu bude informovat IT Klub. Družina obdrží přesné informace, které jste uvedli do přihlášky (kroužek, čas, příchody a odchody z/do družiny).

Pokud kroužek odpadne z důvodu například nemoci lektora, nebo z nečekaného důvodu uzavření školy, bude samozřejmě dětem hodina nahrazena. Každý rok probíhá 30 vyučovacích hodin. Pokud kroužek v týdnu nemohl proběhnout, posune se konec kroužku v daném školním roce oproti původnímu plánu.

V případě, že jste nestihli přihlášení, je možné se do kroužku zapsat nejpozději během prvního měsíce. Cena za účast v kroužku zůstává nezměněná.

Na druhé pololetí se není potřeba opakovaně registrovat přes webové stránky. Rodiče obdrží potřebné informace e-mailem před ukončením první poloviny školního roku.

Proč si zvolit naše kroužky?

Atraktivní a zábavná forma​

Zábavné projekty, ve kterých si děti vytvářejí vlastní počítačové hry, propracované animace a učí se programovat roboty.

Děti naše kroužky milují

Naši lektoři i kroužky samotné získávají od dětí mimořádně pozitivní hodnocení a 90 % z nich pokračuje i v dalším školním roce.

Počítačové vybavení

Pro všechny kroužky poskytujeme dětem veškeré pomůcky včetně tabletů, Ozobotů a plně vybavených počítačových učeben.